דלג לתוכן המרכזי

כיצד לבחור את המקום הנכון לאירוע בת מצווה

כיצד לבחור את המקום הנכון לאירוע בת מצווה

אירוע בת מצווה הינו מעמד מרגש בחייה של כל נערה, המסמל את הפרידה מהילדות ואת המעבר לגיל העשרה, הגיל בו הכל משתנה. בשנים האחרונות הפך אירוע בת המצווה לסממן סטטוס עבור משפחות רבות, עם השקעה של אלפי שקלים בחגיגה נוצצת ומנקרת עיניים. 

בין אם אתם מעוניינים להשקיע באירוע יוקרתי במיוחד, או מעדיפים חגיגה צנועה ואינטימית, אין ספק שמדובר במאורע ראוי לציון, וכי כל חגיגה תשמח את הנערה הצעירה ותמקם אותה במרכז תשומת הלב. יחד עם זאת, יש דברים שחשוב לקחת בחשבון על מנת לייצר אירוע מוצלח ומהנה עבור כלת השמחה, עבורכם המשפחה המארגנת, ועבור קהל האורחים שלכם.

אחת הנקודות החשובות ביותר סביב ארגון אירוע בת מצווה היא העובדה שמדובר במסיבה עבור נערה בת 12, עם טעם והעדפות של בת 12, ועם קהל אורחים בני גילה, אך גם עם לא מעט אורחים מבוגרים יותר, בני משפחה ומכרים של ההורים. את אופי האירוע, התפריט והמיקום רצוי לבחור כך שיקלעו לטעמם של כל המוזמנים. איך עושים זאת?

כיצד לבחור את התפריט המתאים?

נתחיל בשאלת התפריט, אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל אירוע, וזה שיאפשר לכם דווקא לייצר איזון נכון והגיוני בין הטעם הצעיר לבוגר. ברוב האירועים יש שתי אפשרויות בחירה – הגשה לשולחנות או דוכני בופה. בכל אפשרות שתבחרו, נסו לייצר מספר אלטרנטיבות, אחת או שתיים שמתאימות לקהל הצעיר, עוד אחת או שתיים שפונות לטעם בוגר יותר ומנות נוספות שכולם יכולים לאהוב.

בשלב הקינוחים אל תשכחו שמדובר במסיבת יום הולדת של נערה שכבר 11 שנים יודעת שיום הולדת חוגגים עם עוגה – אם בכל אירוע אחר הייתם בוחרים בקינוחים אישיים מעוצבים ועכשוויים, זה האירוע בו כדאי, בנוסף, לשמור על מסורת העוגה.

כיצד לבחור את המיקום המתאים?

אם לאירוע מוזמנים גם בני משפחה וחברים שעברו את גיל המצוות כבר מזמן, ישנם מספר רב של אפשרויות לחגיגת האירוע כגון: אולם אירועים לבת מצווה במרכז, בגן אירועים  בצפון או אפילו במסעדה מפוארת בדרום. רצוי לבחור מקום שמעוצב בצורה צעירה וקלילה, ולא לבחור אולם מיושן ומפואר מדי, שיגרום לנערים ולנערות תחושת זרות. רצוי לדאוג לרחבת ריקודים ולמקם את אגף הצעירים קרוב לרחבה כמה שיותר, בשולחנות משלהם ולא תחת עיני המבוגרים.

ניתן למצוא לוקיישנים מיוחדים שמתאימים במיוחד לאירועים מסוג זה, ומספקים – לצד שולחנות ישיבה, ארוחה וכדומה, גם אטרקציות המותאמות במיוחד לנערים ולנערות, כמו מתחם משחקי טלוויזיה, שולחנות משחק, מסכי קריוקי ועוד.

את תכנון האירוע כדאי להתחיל בהבנה של כמות המוזמנים שלכם, גילם וקרבתם לחוגגת. בהתאם לכך תוכלו צעד צעד לבחור את המיקום, את התפריט, את הקו המוזיקלי של האירוע ואת החלקים האומנותיים שבו. לצד הרצון החשוב להנעים את זמן המוזמנים שלכם, בכל גיל שבו יהיו, זכרו כי מרכז הערב הוא נערת בת המצווה, שתפו אותה בהתלבטויות וודאו שהיא מקבלת את המקום הראוי.

 

מסעדות לאירועים
מסעדות