דלג לתוכן המרכזי

מסעדות כשרות בתל אביב – האם זה קיים?

מסעדות כשרות בתל אביב – האם זה קיים?

לעיר תל אביב יש מוניטין של עיר חילונית, והיא אכן ברובה חילונית. למרות הדעה הרווחת שיש מעט מסעדות כשרות בתל אביב ואפשר למנות אותן על עשר אצבעות, תופתעו לגלות שהמציאות שונה לחלוטין. למרות שתדמית העיר לכאורה מצביעה לנו על תמונה ברורה, שבתל אביב אין מסעדות כשרות כי פשוט אין לכך ביקוש רב.

תל אביב נתפסת כעיר שבה רוב התושבים חילונים שאינם שומרים מצוות, אך מסתבר שהציבור הישראלי הרבה יותר מסורתי משחשבתם.

על פי סקר שנערך בשנת 2016, מעל ל – 70 אחוז מהישראלים לא אוכלים חזיר. אם כל כך הרבה ישראלים אוכלים אוכל כשר בלבד, כנראה שגם המסעדנים בתל אביב יודעים את זה.

בדיוק בגלל זה מסעדות רבות בתל אביב הן כשרות ומגישות רק בשר או חלב ולא מגישות בשר חזיר.
אבל למה אנחנו חושבים כך? והאם באמת יש מסעדות כשרות בתל אביב שמגישות אוכל איכותי?

תל אביב – עיר מגוונת ומלאת אפשרויות

אי אפשר להאשים אותנו שחשבנו שבתל אביב אין מסעדות כשרות. הדעה הרווחת, באמת דיי מבוססת על המציאות התל אביבית שבה בדרך כלל חשיבות הדת נמוכה מבמקומות אחרים בארץ.
אין ספק שיותר קל למצוא בתל אביב מסעדות שאינן כשרות מאשר בכל מקום אחר בארץ.

אך האמת היא, שגם קל מאוד למצוא בה מסעדות כשרות. בתל אביב יש מגוון כל כך רחב של מסעדות שגם אם רק אחת מתוך עשר מסעדות הייתה כשרה, עדיין היינו יכולים למצוא מסעדה כשרה בקלות. אז למרות שמציאת מסעדות כשרות בתל אביב נשמעת כמו משימה בלתי אפשרית – בפרקטיקה מדובר במשימה פשוטה למדיי.

האם יש מסעדות כשרות טובות בתל אביב?

מי שמחפש מסעדות לאירועים בתל אביב בוודאי לא מחפש להתפשר על חומוסייה (זה בסדר, אנחנו אוהבים חומוס), אלא שהוא רוצה מסעדה קצת יותר חגיגית. מסתבר שלא רק שיש מסעדות כשרות בתל אביב, אלא שיש מבחר של מסעדות ברמה גבוהה במיוחד! תל אביב היא עיר הידועה בקולינריה המשובחת שלה. וישנם מסעדנים רבים שבחרו להפעיל את המסעדה שלהם במתכונת שמאפשרת לציבור המסורתי והדתי להתארח אצלם.


לא רק המסעדות שאינן כשרות חוו את ההתפתחות הקולינרית של תל אביב, אלא שגם המסעדות הכשרות הן חלק מהמגמה. למעשה, חלק מהמסעדות המוצלחות ביותר בתל אביב הן כשרות.
בתל אביב תמצאו אפשרויות רבות כשמדובר במסעדות לאירועים – מאוכל איטלקי ועד אוכל תאילנדי, מאוכל יווני ועד אוכל יפני, זו באמת עיר שיש בה הכל.

אין שום ספק שדווקא בתל אביב תוכלו למצוא מסעדה כשרה לאירוע שלכם שתקלע לטעם בול לטעמכם ותדאג שהאירוע שלכם יהיה הכי שווה שיש.

מסעדות כשרות ללא תעודה – יש דבר כזה!

על רקע הסערה התקשורתית שאפפה את נושא תעודות הכשרות למסעדות, דעו כי עולם הכשרות במסעדות השתנה לחלוטין. אם בעבר מסעדה כשרה הייתה מחוייבת בתעודת כשרות מהרבנות, היום המצב קצת שונה.

השנה, היועץ המשפטי לממשלה הפיץ מסמך שקובע שמותר לעסק להציב תעודה משלו שמפרטת על תהליכי ההתנהלות של המטבח של המסעדה. במסמך, המסעדה יכולה לפרט כיצד המסעדה נוקטת באמצעים על מנת לשמור על חוקי הכשרות.

עם זאת, נאסר על המסעדה לכתוב את המילה "כשר" לכל הטיותיה במסמך, על מנת לא להטעות את הצרכן כי מדובר בתעודה רשמית. אז שימו לב, כי גם אם אין למסעדה מסויימת תעודת כשרות מהרבנות, יכול להיות כי היא עדיין מתנהלת בצורה ששומרת על החוקים הנוקשים של הכשרות.

מסעדות