דלג לתוכן המרכזי

איך יודעים שמסעדה מסוימת מתאימה לאירוע שלכם

איך יודעים שמסעדה מסוימת מתאימה לאירוע שלכם 

מתכננים אירוע ומעדיפים שהוא יתרחש במסעדה? הפקתו יכולה להיות לא פחות מורכבת מאשר הפקת אירוע באולם, ואולי אפילו יותר מורכבת. לכן רצוי להשקיע מאמצים, להתייעץ אם אנשים וללכת לכמה שיותר מקומות שניתן. ישנם אופציות רבות היום ולכן כדאי לעבוד בצורה מסודרת כדי למצוא את המקום הכי מתאים וראוי לסוג האירוע שלכם. להלן כמה דברים שכדאי להתחשב בהם.

אזור קרוב לכולם
במידה והאורחים שלכם מפוזרים בכל רחבי הארץ? רצוי למצוא מסעדה באזור המרכז או השרון. כך אף אחד לא ירגיש שלא בנוח לעשות את המרחק. כך גם רוב האנשים יצליחו להגיע. אחת הסיבות בגללן אנשים לא מגיעים לאירועים הוא המרחק ולכן יש להתחשב בכך. נכון, ישראל היא לא מדינה גדולה, ובכל זאת לא תמיד קל לאנשים לנוסע רחוק כאשר הם עובדים למחרת.

כשרות ומנות לצמחונים
אם האירוע שלכם הוא בעל אופי דתי, בר מצווה למשל או ברית מילה, חשוב לוודא שיש תעודת כשרות למקום. כמו כן, חשוב להבין שהיום, בניגוד לעבר, טרנד הצמחונות נמצא בשיאו ולכן יש לדאוג שישנם מנות לא פחות טובות לצמחונים וטבעוניים מאשר מנות הבשר הרגילות.

אוכל  
חלק מהמסעדות מאפשרות לשכור את המקום ובמקביל להזמין קייטרינג לפי בחירתכם. במסעדות אחרות אין אפשרות כזאת. לכן רצוי להגיע לטעימות. כמו כן ישנה אפשרות לעשות אירוע במסעדה כאשר כל אחד מהאורחים משלם על עצמו או לארוך אירוע בדיוק כמו באולמות כאשר אתם משלמים על הכל. כדאי לבדוק מה יעיל לכם מבחינה כלכלית ומה מתאים לתקציב שלכם.

גודל המקום
חשוב להכין רשימה מסודרת של כל המוזמנים ולקחת בחשבון ש 10-20 אחוז  לא יגיעו. במקביל כדאי לבדוק האם המסעדה שאתם מעוניינים בה מתאימה לאירוע בסדר הגודל שלכם. העובדה כי מסעדה מסוימת מציינת  כי המקום מתאים לאירוע של עד 150 אינה הבטחה לכך שהמקום רחב מספיק. כדי שלא יהיה צפוף, בדקו האם הימצאותם של 150 איש היא נוחה ומתאימה. בחלק מהמקרים עדיף לבחור מסעדה שמתאימה ליותר אנשים כדי שלאורחים יהיה הרבה יותר נוח.

אירועים סגורים
חושבים על מסעדות לאירועים? חשוב לבדוק האם ישנה אפשרות לבצע אירוע סגור במסעדה. כלומר הזמנת המקום לאורחים שלכם בלבד, או שזה לא נהוג כך במקום. בחלק מהמקרים ניתן לעשות זאת בעוד שבאחרים מספקים מתחם בתוך המסעדה או חדר. כמובן שזה תלוי בגורמים שונים כמו כמות המוזמנים ואופי האירוע.

מסעדות