דלג לתוכן המרכזי

הפתרון המושלם לאחסון מזון בעסקי מסעדנות

הפתרון המושלם לאחסון מזון בעסקי מסעדנות

עסקי המסעדנות צורכים כמויות גדולות מאוד של חומרי גלם ומוצרי מזון מוכנים. באופן טבעי, מסעדות ובתי אוכל זקוקים לפתרונות אחסון מצוינים מסוגים שונים. פתרונות אלה כוללים הרבה יותר מאשר מדפים או ארונות.

רבים מאותם חומרי גלם בענפי המסעדנות והמזון מצריכים שימוש במתקני קירור לצורך שמירה על טמפרטורה מבוקרת. גם סוגים רבים נוספים של עסקים אחרים בעסקי המזון, החל במפעלים, דרך משווקים, סופרמרקטים, מכולות וכלה בחנויות נוחות, זקוקים לפתרונות אחסון מתקדמים, עם דגש על מקררים לעסקים ובמיוחד כאשר מדברים גם על מסעדות לאירועים המציעות שירות לקהל הרחב. בשורות הבאות נספר איך מוצאים את הפתרון המושלם לאחסון מזון, עם דגש על עסקי מסעדנות.

פתרונות קירור במגוון סוגים
ראשית, על מנת למצוא את הפתרון המושלם לאחסון המזון באמצעות מתקני קירור שונים צריך להכיר את מגוון האפשרויות הקיימות. לאחר שמקבלים מושג על הפתרונות השונים, חשוב להתאים ביניהם לבין צורכי העסק. הצרכים כוללים כמובן מוצרי מזון טריים שצריכים קירור, בשר שצריך להישמר בהקפאה, פירות וירקות שצריכים גם הם להישמר בטמפרטורה מבוקרת וכן גם מוצרי חלב, סלטים וכיוצא באלה. 

על מנת להתאים בין הצרכים לבין מוצרי קירור והקפאה מובחרים, נסביר מהם פתרונות הקירור המובילים הקיימים בשוק:
•    מקפאים - בין היתר ניתן למצוא דגמים עם מנוע פנימי רב עוצמה, דגמים שמאפרים תצוגה נאה, מתקנים עם מקום רב לאחסנה, דגמים עומדים וכן דגמים שוכבים. יש גם דגמים משולבים, שמאפשרים סידור נוח, תצוגה נאה וניצול חלל באופן מקסימלי.
•    מתקנים לשמירת מוצרי חלב במגוון עיצובים ודגמים. מוצרים אלה, שנקראים גם חלביות יכולים להיות גדולים וקטנים, מעוגלים או רבועים, קומפקטיים ועוד.
•    פתרונות לתצוגה ועבודה - בין היתר ישנם מקררי תצוגה שקופים, מקררים אטומים לאזורי עבודה, מתקנים בעלי אפשרות לסידור סחורה בכמות רבה, דגמים בסגנון המשולב עם "אי" ועוד.
•    פתרונות לשמירת פירות וירקות במתקנים דמוי חלביות, בדמים עומדים, שוכבים ועוד.
•    פתרונות למשקאות - מקררי משקאות יכולים להיות פתוחים או סגורים, בנפח קטן או גדול, עם אפשרות למנגנון דוחה אדים וקרח. 

אחסון בכמויות גדולות
מכיוון שעסקי המסעדנות צריכים לא פעם פתרונות אחסון וקירור למוצרים רבים מאוד, כדאי לתת את הדעת לעובדה חשובה. הפתרון המושלם לאחסון מזון לעסקי המסעדות צריך להיות בדרך כלל מוצר קירור גדול, עם מנוע חזק ובייחוד - עם נפח גדול. לאור כל זאת, כדאי לדעת שניתן למצוא פתרונות מותאמים כגון:
•    מקררי שתייה ומשקאות בנפח של 1200 ליטר. זאת, בהשוואה למקררים בעלי תכלית זהה לעסקים קטנים, שמוצעים גם בגדלים של 300 ליטר ואף פחות מכך. 
•    מקפיאי אחסנה גדולים, שיכולים לאפשר אחסנה של 400 ליטר ואף של 500 ליטר. כמובן שישנם גם דגמים קטנים יותר למי שזקוק לכך. 
•    מקפיאים משולבים גדולים שנועדו לשימוש משולב לאחסון ותצוגה. 
•    פתרונות אחסון גדולים נוספים, שמותאמים למעדניות, לתצוגה ואחסון. 

מסעדות